Nowoczesny, 12- kanałowy elektrokardiograf w typie tabletu, produkowany przez cenionego szwajcarskiego producenta, firmę – Schiller. Cardiovit FT-1 – urządzenie cechuje się wysoką dokładnością wykonywanych badań, intuicyjną obsługą oprogramowania oraz nowoczesnym, dotykowym ekranem wysokiej rozdzielczości.
Schiller Cardiovit FT-1 posiada kolorowy, 8-calowy wyświetlacz dotykowy, o wysokiej rozdzielczości – 1200 x 768 pikseli. Jego obsługa jest banalnie prosta i jest gotowy do pracy bez zaawansowanego przeszkolenia personelu.
Aparat rejestruje pełne 12-odprowadzeń podczas badania EKG, posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną, która jest w stanie zapisać i zarchiwizować maksymalnie 350 badań pacjentów. Urządzenie umożliwia podłączenie zewnętrznego nośnika USB i zgranie na niego badań w formacie – PDF. Ponadto aparat łączy się z sieciami Wi-Fi oraz LAN dzięki czemu może bezproblemowo komunikować się z Internetem.
Produkt Schillera wyróżnia także bardzo wysoka częstotliwość próbkowania na poziomie 32 000 Hz, przez co ewentualne błędy pomiarowe są zredukowane do minimum i praktycznie nie występują. Za to mamy gwarancję bardzo wysokiej dokładności i precyzyjności wykonywanego badania.
Aparat posiada wbudowaną i zintegrowaną drukarkę termiczną. Urządzenie obsługuje również zewnętrzne drukarki sieciowe. Schiller Cardiovit FT-1 pozwala na wydruk w trybie ręcznym w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwa jest zmiana odprowadzeni, prędkości oraz amplitudy. Urządzenia posiada opcjonalne oprogramowania do analizy diagnostycznej oraz interpretacji wyników badań. Należą do nich m.in. systemu automatycznej interpretacji: ETM, ETM SPORT. Programy te oparte są na kryteriach Seattle, CCAA oraz STEMI- służące do wczesnego wykrywania chorób wieńcowych oraz wad serca u pacjentów.
Elektrokardiograf obsługuje cyfrowy standard HL7, którego największą zaletą jest współpraca ze wszystkimi systemami medycznymi. Dzięki temu urządzenie może wysyłać oraz odbierać dane ze wszystkich oprogramowani medycznych. System HL7 jest w Polsce innowacją, dostępną od stosunkowo niedawna – od 2017 roku. Jednak w wielu krajach zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie z cyfrowego standardu HL7 korzysta ponad 90 % medycznych. W Polsce wykorzystanie HL7 staje się również coraz powszechniejsze i coraz większa liczba producentów medycznych oferuje go w swoich produktach.
Jeżeli poszukujemy nowoczesnego i niezawodnego produktu urządzenie Schillera sprawdzi się doskonale. Przed zakupem powinniśmy jednak zadać sobie kilka pytań m.in.: budżet jaki dysponujemy, w jaki sposób chcemy wykorzystywać urządzenie, do jakiej placówki je zakupujemy, czy korzystamy z niego podczas wizyt domowych, jakich funkcji najbardziej potrzebujemy. Poniższa lista zalet i wad urządzenia powinno ułatwić decyzję potencjalnemu klientowi.
• Wysokiej jakości dotykowy ekran o rozdzielczości 1200 x 768 pikseli
• Aparat typu tablet
• Niewielkie rozmiary i niska waga
• Wysoka częstotliwość próbkowania na poziomie 32 000 Hz
• Nowoczesne systemy analizujące i interpretujące wyniki badań EKG oraz wykrywające wcześnie choroby wieńcowe i wady serca: Seattle, CCAA, STEMI
• Wbudowana i zintegrowana drukarka termiczna
• Obsługa zewnętrznych drukarek sieciowych
• Możliwość podpięcia zewnętrznego nośnika USB i zgranie wyników badań w popularnym formacie PDF
• Obsługa sieci Wi-Fi oraz LAN
• Cyfrowy standard HL7
• Brak tradycyjnej klawiatury, obsługa jedynie dotykowa
• Mała pojemność wbudowanej pamięci wewnętrznej- jedynie 350 badań
• Wysokie koszty przy standardowej eksploatacji (drogi papier)
Elektrokardiograf Schiller Cardiovit FT-1 to bardzo nowoczesny aparat typu tablet. Oprogramowanie jest zaawansowane i posiada wiele funkcji, a jednocześnie jest proste w obsłudze dzięki intuicyjnemu panelowi dotykowemu.
Aparat wyróżnia bardzo wysokość częstotliwość próbkowania na poziomie 32 000 HZ. Dzięki temu sygnał EKG jest bardzo wyraźny, a badania wykonywane są z dużą dokładnością i precyzją.
Urządzenie Schillera posiada nowoczesne, automatyczne systemy analizujące i interpretujące wyniki badań EKG oraz wykrywające wcześnie choroby wieńcowe i wady serca: Seattle, CCAA, STEMI.
Obsługuje sieci Wi-Fi oraz LAN dzięki czemu płynnie współpracuje z Internetem i medycznymi systemami elektronicznymi.
Obsługuje cyfrowy standard HL7.